Опубліковано 02.11.2017

Україна виробляє горіхів більше, ніж усі країни ЄС разом узяті

Україна виробляє 110 тис. тонн горіхів, що дорівнює загальному обсягу виробництва в усіх 28 країнах Євросоюзу.

Такий обсяг виробництва горіхів дозволяє Україні не тільки задовольняти потребу в цьому продукті на внутрішньому ринку, але і налагоджувати живий ринок збуту в інші країни. За підсумками 2016 року, крім активного виробництва, українські аграрії експортували лущених горіхів 27 тис. тонн, що принесло країні прибуток у 65 млн USD.

Показники українського експорту горіхів дозволили нашій країні стати в один ряд із найбільшими країнами-експортерами цього продукту в світі. Поки в одному ряду, але на різних сходинках лідерства. Так, Україна нині посідає третє місце в світі з експорту горіхів. Лідерами вже кілька років залишаються виробники волоських горіхів – Китай (частка експорту складає 50%) і США (29% від усього обсягу світового експорту).

Цю позицію Україна поділяє з ЄС (усі країни) і Чилі, з часткою експорту в 5% кожна.

Основним ринком збуту для України за останні п’ять років є ринок Азії. Також збільшився відсоток експорту українських горіхів в ЄС. До речі, Євросоюз вимагає від України в основному очищених горіхів, що збільшує їх собівартість. Наприклад, поставки в ЄС порівняно з минулим роком збільшилися на 16%. У 2016 році Україна експортувала в ЄС 7 тис. тонн горіхів, отримавши прибуток від цього у розмірі 25 млн USD.

Проаналізувавши дані показники, можна констатувати, що Україна посідає третє місце на світовому ринку експорту горіхів і четверте – за експортом в ЄС. Це пов’язано з тим, що українські горіхи в основному виробляються домашніми господарствами, не сортуються, за зовнішнім виглядом поступаються конкурентам. Тому, експерти стверджують, що нарощування експорту горіхів можливо тільки при збільшенні площ під промислове вирощування і культивування сортових горіхів, збільшенні активів і виробництв обробки горіхів для подальшого експорту.

Джерело: Agro Story
Поставити запитання