Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.02.2024

Україна експортувала вдесятеро більше індичатини ніж у передвоєнний рік

У 2023 році на експорт пішло 6 тис. тонн індичатини, що на 50% більше ніж роком раніше, і в 10 разів більше ніж у 2021 році. Імпорт скоротився більше ніж у два рази.

Про це в інтерв’ю журналу “Наше птахівництво” розповів виконавчий директор асоціації “Союз птахівників України” Сергій Карпенко.

“Активний експорт сприяв відновленню внутрішнього виробництва у 2023 році. За нашими оцінками, обсяги зросли на 6,5% проти 2022 року, але ще відстають від довоєнних”, ‒ зазначив він.

Експерт нагадав, що у 2022 році суттєве скоротилися обсяги виробництва в індиківництві.

“Падіння попиту, збій у планових посадках на вирощування та триваліший цикл виробництва призвели до скорочення обсягів виробництва м’яса індиків, за нашими оцінками, на 18%. Зменшення внутрішнього попиту на цей вид м’яса, спонукало виробників переорієнтуватись на зовнішні ринки, ‒ пояснив Сергій Карпенко. ‒ Протягом двох останніх років Україна перетворилася з імпортера індичатини на експортера”.

В Україні є всі передумови для активного розвитку ринку індичатини. Цьому сприятиме нарощення експорту через скасування імпортних мит і квот Європейським Союзом, переконаний Сергій Карпенко.

“Проте визначальну роль тут відіграватиме саме відновлення внутрішнього споживання, збільшення купівельної спроможності населення та повернення до країни тих українців, які, мабуть, були найактивнішими споживачами індичатини”, ‒ додав він.

Як повідомлялося, індичатина від птиці вільного вигулу, має вищу ціну.

 

agrotimes.ua