Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.12.2020

Україна готова до нового етапу у відносинах із США, – Ольга Стефанішина

Про це у вітальному слові зазначила Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у рамках другого дня міжнародної конференції «Україна у Вашингтоні та за його межами. Розбудова і зміцнення партнерства через інновації та реформи».

«Важко переоцінити двопартійну підтримку США в останні шість років у реформуванні України і захисті від зовнішньої агресії. Військова допомога і санкційний тиск на Росію, зокрема протидія Північному потоку-2, допомагають нам і далі у цій боротьбі. Україна готова бути одним з ключових союзників в регіоні для США. Ми сподіваємось на систематичне партнерство», – відзначила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр відзначила, що Україна як партнер НАТО з розширеними можливостями прагне поглибити співробітництво з Альянсом для матеріалізації декларації Бухарестського саміту 2008 року:  «Ми розраховуємо на підтримку США в тому, щоб Україна нарешті стала членом НАТО: для України дуже важливим став би чіткий сигнал, що Альянс готовий рухатись з Україною разом у напрямку майбутнього членства. Це б значно пришвидшило внутрішні трансформації в нашій країні, без цього сигналу ми залишаємось у загрозливому безпековому вакуумі, а це – наче запрошення для Росії до ще більшої агресії».

Вона підкреслила, що Чорне море – це ключова сфера поглиблення співробітництва з НАТО, а лідерство Сполучених Штатів є ключовим у тому, аби регіон Чорного моря став стратегічним для трансатлантичної безпеки і стабільності в регіоні, яка наразі зруйнована через агресію Росії.

Ольга Стефанішина додала, що Україна для майбутнього членства в НАТО вже значним чином модернізувала свої Збройні Сили і наблизила їх до стандартів Альянсу.

«Ми  сподіваємось, що США продовжать і посилять свої зусилля у процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Також важко переоцінити роль, яку б Сполучені Штати могли б зіграти у просуванні «Кримської платформи» – переговорного майданчика для деокупації Криму», – відзначила Віце-прем’єр-міністр.

Серед пріоритетів українсько-американської співпраці в сфері безпеки Ольга Стефанішина назвала спільні військові навчання, реформування українського сектору безпеки та оборони за стандартами та принципами НАТО, американські інвестиції у військово-промисловий комплекс України, спільне оборонне виробництво, а також превентивну протидію гібридним загрозам від Росії шляхом більшої співпраці в галузі кібербезпеки та протидії дезінформації.

«Попри спроби окремих сил підірвати антикорупційні реформи і верховенство права загалом, позиція лідерів України залишається незмінною – захистити реформи, стати сильною, успішною демократичною країною. Ми готові розпочати новий етап у американсько-українських відносинах для кращого майбутнього демократії і безпеки», – наголосила Ольга Стефанішина.

Довідково

Міжнародну конференцію «Україна у Вашингтоні та за його межами. Розбудова і зміцнення партнерства через інновації та реформи» 15-16 грудня 2020 року проводить американська некомерційна організація Фундація США – Україна у співпраці з Посольством України в США.

Цьогоріч серед головних тем – вплив президентських виборів у США 2020 року на стратегічні партнерства з Україною, безпекові питання в регіоні Східної Європи, прогрес реформ в Україні, співпраця України з США у військовій, безпековій, економічній сферах, інвестиціях, інноваціях, енергетиці, IT, космічній сфері і біотехнологіях.

У заході беруть участь понад 60 спікерів: члени Конгресу США, урядовці, дипломати, експерти, представники бізнес-сектору і стартапів.

Джерело: Урядовий портал.