Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.09.2020

Україна і Китай будуть посилювати торговельно-економічне співробітництво

Вчора у Мінекономіки відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Й.В. Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном.

На зустрічі були також присутні заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка, Радник з торговельно-економічних питань при Посольстві КНР в Україні Лю Цзюнь, представники Мінекономіки і дипломати Посольства КНР в Україні.

“Торгівля з КНР є стратегічно важливим напрямом для України. КНР – №1 за обсягом товарообігу серед партнерів України в світі (за умови, якщо ми розглядаємо торгівлю з ЄС як з окремими країнами). Потенціал співпраці величезний, тому ми всіляко підтримує поглиблення нашого торгово-економічного співробітництва”, – зазначив Ігор Петрашко.

За його словами, географічне положення України – важливий фактор для пошуку можливостей в трикутнику Україна-Китай-ЄС. ЗВТ з ЄС і початок торговельної лібералізації з КНР може надати в майбутньому істотні переваги в реалізації спільних стратегічних проектів.

Сторони обговорили потенційну співпрацю і нові проекти у сферах інфраструктури, галузях промисловості, аграрного сектору. Щодо АПК, зокрема, йшлося про розширення номенклатури аграрної продукції на ринках сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною і КНР.

Українська сторона висловила готовність до проведення Четвертого засіданні Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР в «off line» режимі і очікує пропозиції щодо термінів від Китайської сторони.

Довідково

Товарообіг України з КНР:

2019 – $ 12 млрд 797,9 млн (↑ 30,5%).

06.2020 – $ 6 млрд 652,3 млн (↑ 21,4%).

Експорт:

2019 – $ 3 млрд 593 млн (↑ 63,3%).

06.2020 – $ 3 млрд 005,2 млн (↑ 92,6%).

Джерело: Урядовий портал.