Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.03.2020

Україна має здобути статус річкової держави

Україна має здобути статус річкової держави, доєднавши його статусу морської держави. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час виступу на форумі з розвитку внутрішніх водних шляхів «Річковий Форум 2020: вантажі, перевізники, термінали» сьогодні, 5 березня 2020 року. У рамках заходу очільник Міністерства взяв участь у панельній дискусії «Законопроект про внутрішній водний транспорт».

«Цього року потрібно зробити все можливе, щоб річка нарешті пішла й активно розвивалися перевезення внутрішніми водними шляхами. Бо в останні роки було доволі багато зустрічей і обговорень щодо законопроекту про річку, але розвиток річки тим часом йшов виключно зусиллями бізнесу. Тому час переходити від слів до справи, від дискусій над проектом закону про внутрішній водний транспорт до його імплементації. Прийняття закону про річку дасть необхідну законодавчу базу для розкриття величезного потенціалу перевезень внутрішніми водними шляхами, залучення інвестицій для модернізації річкової інфраструктури. Україна у світі відома як морська держава, але, на жаль, мало хто знає про унікальний транзитно-логістичний потенціал її річок. Тому Україна має здобути статус річкової держави, доєднавши його статусу морської держави», – заявив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури наголосив, що нарешті є повна підтримка та комунікація з Верховною Радою України та профільним Комітетом з питань транспорту та інфраструктури: «Законопроект підтриманий і рекомендований до першого читання. Розраховуємо, що він буде проголосований якомога швидше і між першим і другим читанням ми не зупинимося у дискусіях і скоро річкова галузь отримає сучасну законодавчу базу».

Очільник Міністерства зазначив, що закон про річку також сприятиме відновленню міжнародного водного шляху Е-40, який має з’єднати Балтійське та Чорне моря і дасть додатково мінімум 5-7 млн тонн вантажів і 50 тис. контейнерів щороку.

Джерело: Урядовий портал.