ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.09.2017

Україна може заробляти на органіці 50 млн EUR щороку

Органічним виробництвом в Україні займається до 220 компаній. Під вирощування продукції відведено 400 тис. га земель. Але можливості значно більші, вважає Валентина Лановенко, президент академії органічного садівництва Ecogarden.

«Для органічного землеробства найкращими є землі, що тривалий час не оброблялися – до 10-15 років. І у нас таких ділянок вдосталь», – заявила Лановенко.

Процес сертифікації виробництва як органічного триває 1-3 роки. Сертифікуючі компанії беруть аналізи ґрунтів, щороку їх повторюють. Перевіряють продукцію на вміст шкідливих речовин.

Для земель, де інтенсивно застосовувалась хімія, встановлено перехідний період – 3 роки. За цей час можна висіяти сидерати, підготувати ділянку для органічного виробництва.

Органічний тренд в Україні лише набирає обертів. Є компанії, які працюють у цьому напрямку десятки років, але більшість розпочали займатися виробництвом нещодавно. Місткість ринку оцінюють у 18 млн EUR.

Для порівняння, в Німеччині річний обсяг споживання перевищує 8 млрд EUR.

«Поки що ми експортуємо органічну продукцію на невелику суму, але потенціал експорту – 50 млн EUR щороку, якщо задіємо більше земель», – наголошує Лановенко.

За останні 10 років виробництво органічної продукції в Україні збільшилось на 90%. Основні експортні ринки – ЄС, Азія та США.

Джерело: Landlord