Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності.
“Сторони домовилися поглибити партнерство, спрямоване на спільну розробку інструментів для підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії в Україні, а також з метою реалізації спільних проєктів на взаємовигідній основі. Меморандум стане одним з механізмів реалізації завдань в рамках започаткованого у серпні 2020 року українсько-німецького енергетичного партнерства”, – йдеться в повідомленні.
Серед основних напрямів співпраці: енергетична стратегія та енергетична політика із врахуванням заходів з підтримки енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики; використання технологій акумулювання енергії; енергоефективність у промисловості та будівлях; реформи у сфері теплоенергетики; посилення досліджень, інновацій та конкурентоспроможності.
Для досягнення цілей сторони будуть співпрацювати над: вдосконаленням інструментів державної політики (законодавчих ініціатив, механізмів підтримки тощо) в Україні з урахуванням норм директив ЄС і досвіду Німеччини; розробкою спільних пропозицій щодо впровадження інноваційних технологій у зазначених напрямах; розробкою концепцій, норм, методик; спільною розробкою та супроводом проєктів; організацією навчання і підвищення кваліфікації експертів.
«Німеччина – стратегічний партнер України, особливо у реформах з енергоефективності. Підтведженням цього є тісна співпраця з GIZ, Фондом ім. Ф. Еберта, Фондом ім. Г. Бьолля. Сьогодні ми із задоволенням поновлюємо та продовжумо співробітництво із давнім партнером, відомими німецьким центром досліджень та експертизи щодо energy transition – німецьким енергетичним агентством», – прокоментував підписання меморандуму т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
У серпні 2020 року Україна і Німеччина започаткували енергетичне партнерство, яке покликане консолідувати різні енергетичні проєкти, які уряд Німеччини проводить в Україні.