Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.06.2022

Україна подала офіційний запит до ЄАВТ щодо скасування всіх митних тарифів

Також українська сторона просить включити до договіру експорт сільськогосподарської продукції

Україна подала офіційний запит до Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ, Ісландія – Норвегія – Швейцарія – Ліхтенштейн) щодо скасування всіх митних тариів для української продукції, а також включення до договору розділу сільського господарства.

Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Ісландії Тордіс Гільфадоттір.

На зустрічі сторони обговорили збільшення українського експорту та перспективу перегляду угоди України з ЄАВТ.

«Сьогодні Україна офіційно запитує перегляд угоди, включення туди розділу сільського господарства і, звісно, очікує від трьох інших країн скасування всіх мит на українську продукцію. Мужній український бізнес, який продовжує виробляти та експортувати під час війни, повинен мати конкурентну перевагу в усіх країнах Європи – це завдання для нашого уряду», – наголосила Роксолана Підласа.

Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) заснована в 1960 році. Об’єднує країни, які не входять до Європейського Союзу. Україна підписала угоду про зону вільної торгівлі з ЄАВТ у 2011 році.

Зазначимо, що 3 червня набуло чинності рішення про зупинення дії мит на імпорт українських товарів до ЄС. Раніше США на рік призупинили дія тарифів за розділом 232 на імпорт сталі з України.

Велика Британія також достроково скасувала всі мита та квоти на ввезення продукції українського виробництва для підтримки економіки країни у воєнний час. У 2021 році експорт української продукції до Британії становив $1,1 млрд, що на 62,4% більше в порівнянні з 2020 роком.

Аналітики GMK Center оцінили збитки для економіки України від торгових бар’єрів, запроваджених на зовнішніх ринках, у 3,3-3,5 млн т металопродукції, або близько $3 млрд експортної виручки.

 

gmk.center