Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.01.2020

Україна посилює торгівлю з ЄС

Заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка взяв участь у шостому засіданні Ради асоціації Україна – ЄС, що відбулось 28 січня у м. Брюссель. Українську делегацію очолив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Під час шостого засідання Ради асоціації обговорювався широкий спектр питань, пов’язаних з політичним, економічним та секторальним співробітництвом. Окремий блок був присвячений питанням торгівлі, моніторингу виконання торговельних положень Угоди про асоціацію, обговоренню важливих напрямів подальшого поглиблення співробітництва.

“Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав 42 млрд дол США”, –  прокоментував переговорні позиції Тарас Качка.

Відтак, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів української делегації.

Під час засідання українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази.

Крім того, українська сторона запропонувала стороні ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.

“Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів”, – наголосив Торговий представник України.

Наразі, на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС.

Джерело: Мінекономіки.