Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.02.2021

Україна повинна стати потужною аграрною державою

Агросектор має стати основою економічного сталого розвитку країни. Це можна по-різному називати, але це повинна бути потужна аграрна супердержава, яка годує весь світ. Про це під час публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії-2030 з розвитку аграрного сектору заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Країна, яка пережила Голодомор, сьогодні входить в трійку світових експортерів зерна і забезпечує продовольчу безпеку в багатьох країнах. Спроможна держава, більше сотні мільйонів тонн зерна, сотні номенклатури с/г продукції – це про Україну, яка має всі можливості відкривати нові ринки, налагоджувати співпрацю, залучати інвестиції і може стати величезним продовольчим магазином для всього світу», – наголосив Роман Лещенко.

Сьогодні агросектор зорієнтований на ключові перетворення – земельна реформа, реалізація національного проекту зрошення і меліорації, впровадження повноцінного інституту агрострахування.

«Найбільш успішною і динамічною реформою в країні за останні 30 років є земельна реформа. Ми показали всім без винятку, що можемо знайти компромісне рішення серед усіх профільних асоціацій. Пропозиції і концепції про 200 тис. га, про вільний ліберальний ринок, які нам пропонували міжнародні партнери – це все в минулому. Ми знайшли розуміння і консенсус між усіма. Завдяки політичній волі Президента України, ми крок за кроком знайшли формулу обережного, фахового, консервативного запуску обігу земель с/г призначення», – розповів Міністр.

За його словами, за 2020 рік було прийнято багато ключових реформаторських нормативно-правових актів, які наблизили впровадження земельної реформи. Скасовано мораторій, прийнято закон про національну інфраструктуру геопросторових даних. В найближчі тижні буде публічно відкрито геопортал відкритих даних, де зібрана вся інформація про ресурси країни. Прийнято закони про дерегуляцію в землеустрої. Парламент наблизився до прийняття законопроекту про електронні аукціони (№2195), законопроекту про земельну децентралізацію (№2194). Відбулась трансформація Держгеокадастру і в рази оптимізовано штат. Передано більше 2 млн га земель с/г призначення місцевим громадам.

Щодо впровадження національного проекту зі зрошення і меліорації, за словами Романа Лещенка, необхідна повноцінна робота Держводагентства. «Нарешті за 30 років ми повинні запустити проект зі зрошення і відновити продуктивність Півдня України, де мільйони гектарів вже деградовані, де критично зношена інфраструктура, де за готівку продається вода», – підкреслив він.

Аналогічна ситуація з лісовими ресурсами. 30 років обіцянок про наведення ладу. Сотні держпідприємств, кожен з яких працює в своїй системі координат. Суспільство матиме змогу побачити через геопортал відкритих даних, через супутниковий моніторинг діяльність по лісових ресурсах за останні 30 років. Особливо вражаюча ситуація на карпатських полонинах за 2000, 2005, 2010, 2015, 2020 роки – так зване «народження» нових лісів.

Критична ситуація і в аквакультурі і рибництві, де за безцінь розпроданий флот і немає належного контролю за виловом.

«Немає дискусії, ми всі дбаємо про екологію. Але чому за 30 років нічого не відбувається? Чому люди, які були в системі з кримінальними провадженнями, продовжують далі працювати? Чому так важко йдуть інституційні перетворення? Для чого дискусії, коли немає результату? Спільно з експертним середовищем ми напрацювали цінності і підходи по кожному з напрямків, які виклали у напрацьованій стратегії. Документ наповнений якісним змістом і є ключовим вектором розвитку всього агросектору», – наголосив Роман Лещенко.

Джерело: Урядовий портал.