Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.03.2021

Україна приваблива для виробництва поновлювальної енергії

В Україні є всі необхідні передумови для успішного виробництва поновлювальної енергії, включаючи підтримку на рівні місцевої влади та наявність фізичних величин вітрової та сонячної енергії, які в комплексі інколи є навіть більш привабливими, ніж у Німеччині.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це сьогодні під час 4-го Українсько-німецького бізнес-форуму заявив німецький бізнесмен Олаф Кнаппе (Olaf Knappe), представник компанії ESE Investment AG.

«Ми Україну вважаємо однією з найбільш привілейованих країн у сфері поновлювальної енергії, тому що тут є все, щоб успішно працювати. Дуже рідко можна зустріти такий рівень місцевої підтримки – починаючи від мерів міст і до губернаторів. Ми навіть думали про те, що варто запросити до України німецьких політиків, щоб вони побачили, яку підтримку тут зустрічають наші проєкти», – сказав інвестор.

Він зауважив, що Україна залишається місцем, де його компанія працює з великим бажанням. Тут є всі умови, включаючи достатньо вітру та сонця для виробництва зеленої поновлювальної енергії, і ці умови є часом навіть кращими, ніж можна знайти у Німеччині або в інших країнах Євросоюзу.

«Хочу також відзначити загальну інвестиційну культуру – там (в Україні – ред.) – ми були позитивно вражені. Ми отримували дозволи протягом годин, це не забирало в нас роки або місяці – ми витрачали на ці процедури лічені години», – зауважив німецький бізнесмен.

Водночас він визнав наявність певних проблем з фінансуванням проєктів в Україні, із залученням до них банківського капіталу.

«Інвестор має вкласти всі гроші в проєкт, і лише після того, як він буде підключений та введений в дію, банки в Україні можуть відкрити фінансування. Наприклад, наш проєкт сонячної енергетики «Тростянці» ми на 100 відсотків профінансували коштом власного капіталу», – зауважив бізнесмен.

Він відмітив, що багато німецьких інвесторів питали його про умови роботи в Україні, і завжди просили надати умови банківського обслуговування. Але такі виписки неможливо надати, саме тому, що банки фінансують лише готові проєкти, що є стримуючим фактором для закордонних інвесторів.

Як вже повідомлялося, сьогодні в Берліні був проведений 4-й Українсько-німецький бізнес-форум за участю вищого політичного керівництва обох країн, представників центральних органів влади та бізнесових кіл України і Німеччини.