Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.06.2021

Україна приєднується до Консультаційного центру з питань права СОТ

15 червня, Верховна Рада України ратифікувала Протокол про приєднання України до Угоди про заснування Консультаційного центру з питань права СОТ (законопроект №0096). За відповідне рішення проголосували 334 народні депутати.

«Приєднання до Консультаційного центру з питань права СОТ дозволить отримувати безоплатні юридичні консультації з питань торгового права, що посилить кадрову та інституційну спроможність України для захисту національних інтересів держави у рамках СОТ», – прокоментував заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Необхідність приєднання до Угоди та набуття Україною членства в КЦП СОТ обумовлюється поширеною останніми роками практикою застосування тарифних та нетарифних бар’єрів у торгівлі стосовно товарів походженням з України. Членство в КЦП СОТ сприятиме вирішенню спорів в рамках СОТ, знизить витрати бюджетних коштів щодо цих питань та сприятиме захисту національних інтересів України.

Зокрема, Україна отримуватиме консультації юристів, які працюють у штаті КЦП СОТ, та зовнішніх радників, перелік яких включає понад 30 всесвітньовідомих юридичних фірм.

Протокол набирає чинності для України на тридцятий день з дати прийняття його на зберігання в депозитарії.

Довідково:

КЦП СОТ – міжнародна організація, утворена у 2001 році з метою надання правової допомоги країнам, що розвиваються, для забезпечення належної реалізації їх прав та інтересів як членів Світової організації торгівлі. На сьогодні членами КЦП СОТ є 12 розвинених країн і 36 членів СОТ, що розвиваються.

 

www.me.gov.ua