Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.06.2021

Україна приєднується до Консультаційного центру з питань права СОТ

15 червня, Верховна Рада України ратифікувала Протокол про приєднання України до Угоди про заснування Консультаційного центру з питань права СОТ (законопроект №0096). За відповідне рішення проголосували 334 народні депутати.

«Приєднання до Консультаційного центру з питань права СОТ дозволить отримувати безоплатні юридичні консультації з питань торгового права, що посилить кадрову та інституційну спроможність України для захисту національних інтересів держави у рамках СОТ», – прокоментував заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Необхідність приєднання до Угоди та набуття Україною членства в КЦП СОТ обумовлюється поширеною останніми роками практикою застосування тарифних та нетарифних бар’єрів у торгівлі стосовно товарів походженням з України. Членство в КЦП СОТ сприятиме вирішенню спорів в рамках СОТ, знизить витрати бюджетних коштів щодо цих питань та сприятиме захисту національних інтересів України.

Зокрема, Україна отримуватиме консультації юристів, які працюють у штаті КЦП СОТ, та зовнішніх радників, перелік яких включає понад 30 всесвітньовідомих юридичних фірм.

Протокол набирає чинності для України на тридцятий день з дати прийняття його на зберігання в депозитарії.

Довідково:

КЦП СОТ – міжнародна організація, утворена у 2001 році з метою надання правової допомоги країнам, що розвиваються, для забезпечення належної реалізації їх прав та інтересів як членів Світової організації торгівлі. На сьогодні членами КЦП СОТ є 12 розвинених країн і 36 членів СОТ, що розвиваються.

 

www.me.gov.ua