Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 01.03.2021

Україна та Казахстан посилюють співпрацю у сфері АПК

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калетаєвим посилення співпраці між країнами у сфері сільського господарства.

Під час зустрічі Міністр отримав запрошення відвідати Казахстан з делегацією за участі українських підприємців, щоб обговорити можливі проекти з Прем’єр-міністром Казахстану Аскаром Маміним та профільним Міністром сільського господарства РК Сапарханом Омаровим.

«Обговорили перспективи та напрями співпраці у сфері сільського господарства, яке є одним з «драйверів» розвитку українсько-казахстанського співробітництва. Наразі опрацьовуємо питання щодо реалізації кількох великих спільних проектів. Впевнений, їх реалізація дозволить вивести співпрацю на якісно новий рівень», – зазначив Роман Лещенко.

Сьогодні Україна успішно реалізує в Казахстані ряд великих спільних проектів в області м’ясного і молочного тваринництва, переробки олійних культур, сільгоспмашинобудування тощо. Зі свого боку, казахстанські компанії зацікавлені в інвестиціях у виробництво продукції рослинництва, її зберігання та переробку – вже побудовано кілька елеваторів і борошномельних млинів.

Міністр також окреслив основні напрямки напрями співробітництва в АПК між країнами. Це зокрема:

•        Повернення втрачених експортних ринків (нарощування товарообігу продукцією АПК).

•        Ветеринарія та фітосанітарія.

•        Відкриття спільних казахстансько-українських аграрних підприємств.

•        Обмін досвідом у виробництві органічної продукції.

«Пандемія поставила перед урядами країн нові виклики – це зокрема забезпечення продовольчої безпеки, тому ми бачимо неабияку зацікавленість інвесторів у співпраці з Україною, яка має величезний потенціал в агросекторі», – підкреслив Міністр

Джерело: Урядовий портал.