Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 01.03.2021

Україна та Казахстан посилюють співпрацю у сфері АПК

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калетаєвим посилення співпраці між країнами у сфері сільського господарства.

Під час зустрічі Міністр отримав запрошення відвідати Казахстан з делегацією за участі українських підприємців, щоб обговорити можливі проекти з Прем’єр-міністром Казахстану Аскаром Маміним та профільним Міністром сільського господарства РК Сапарханом Омаровим.

«Обговорили перспективи та напрями співпраці у сфері сільського господарства, яке є одним з «драйверів» розвитку українсько-казахстанського співробітництва. Наразі опрацьовуємо питання щодо реалізації кількох великих спільних проектів. Впевнений, їх реалізація дозволить вивести співпрацю на якісно новий рівень», – зазначив Роман Лещенко.

Сьогодні Україна успішно реалізує в Казахстані ряд великих спільних проектів в області м’ясного і молочного тваринництва, переробки олійних культур, сільгоспмашинобудування тощо. Зі свого боку, казахстанські компанії зацікавлені в інвестиціях у виробництво продукції рослинництва, її зберігання та переробку – вже побудовано кілька елеваторів і борошномельних млинів.

Міністр також окреслив основні напрямки напрями співробітництва в АПК між країнами. Це зокрема:

•        Повернення втрачених експортних ринків (нарощування товарообігу продукцією АПК).

•        Ветеринарія та фітосанітарія.

•        Відкриття спільних казахстансько-українських аграрних підприємств.

•        Обмін досвідом у виробництві органічної продукції.

«Пандемія поставила перед урядами країн нові виклики – це зокрема забезпечення продовольчої безпеки, тому ми бачимо неабияку зацікавленість інвесторів у співпраці з Україною, яка має величезний потенціал в агросекторі», – підкреслив Міністр

Джерело: Урядовий портал.