Розвиток малого та середнього бізнесу, в тому числі у співпраці з країнами-партнерами, є одним із пріоритетів швидкого відновлення України. Питання щодо заохочення інвестицій в українську економіку та фінансову підтримку бізнесу обговорили заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка з Ядвігою Емілєвіч, Урядовою уповноваженою з питань польсько-українського співробітництва в сфері розвитку.
Зустріч відбулася 5 липня. До складу польської делегації доєдналися Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, керівництво Урядової Агенції Стратегічних Резервів, а також Корпорації зі страхування експортних кредитів та представники Польської Агенції інвестицій і торгівлі.
«Швидке відновлення та ефективний розвиток бізнесу, підтримка у пошуку нових бізнес-контактів, диверсифікація виробництва та вихід на нові ринки збуту – на цьому, зокрема, зосереджена увага Мінекономіки. Ми з нашими польськими партнерами працюємо над залученням інвестицій в український бізнес для його відновлення, в тому числі, з боку польських та українських фондів розвитку підприємництва. Важливою складовою цього процесу може стати страхування воєнних ризиків з боку KUKE – Експортно-кредитного агентства Польщі», – зазначив Тарас Качка.
Заступник Міністра додав, що приватні інвестиції стануть основою реконструкції та відновлення України. Проте, важливо почати інвестувати в Україну зараз, не чекаючи закінчення війни. Страхування воєнних ризиків дасть можливість іноземним інвесторам розпочати кооперацію з українським бізнесом та працювати над відновленням України.
Так, KUKE є офіційним експортно-кредитним агентством Польщі. Корпорація уповноважена надавати експортне страхування польським компаніям за підтримки Державного казначейства.
Також сторони обговорили питання спрощення ведення бізнесу в Україні та в Польщі для фірм обох країн. Зокрема, йшлося про законодавство у сфері публічних закупівель. Сторони обговорили план на наступні місяці щодо того, як заохотити активізацію бізнесу і економічних зв’язків вже зараз, не чекаючи завершення бойових дій.
Уряд України, в свою чергу, визначив п’ять пріоритетів для швидкого відновлення – енергетика, пошкоджене житло, критична інфраструктура, розмінування та розвиток малого і середнього бізнесу. Зокрема, на Конференції з відновлення України – 2023 у Лондоні були представлені інвестиційні можливості України та державні інструменти стимулювання інвестицій. Українська сторона розраховує на вагомий внесок Польщі у відбудову України, зокрема, у відновлення Харківської області, де триває розмінування та активне відновлення критичної та соціальної інфраструктури.
me.gov.ua