Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.10.2021

Україна та Румунія позичили газ Молдові для підтримки тиску в газотранспортній мережі

Україна та Румунія дали Молдові у борг газ для підтримки тиску в газотранспортній мережі, повідомила у четвер прес-служба компанії “Молдоватрансгаз”, не назвавши обсягів позиченого пального.

“Криза в енергетичному секторі Молдови та недостатні обсяги природного газу, необхідні для внутрішнього споживання, торкнувся і енергетичної безпеки країни, і функціонування системи передання газу. Для підтримки працездатності системи необхідно дотримуватись певних технічних вимог, різниця між обсягом імпорту та споживання газу суттєво впливає на цю працездатність”, – ідеться у повідомленні.

Підприємство повідомило, що Україна боргує природний газ для балансування газотранспортної системи, який Молдова може використати до 31 жовтня.

“Румунія також підтримала, надавши суттєву допомогу в обслуговуванні системи передання природного газу нашої країни. У цей складний період ми високо цінуємо підтримку, надану нашій країні сусідніми країнами, та обсяги для внутрішнього споживання”, – повідомив “Молдоватрансгаз”.

Напередодні гендиректор підприємства “Оператор ГТС України” Сергій Макогон повідомив, що Україна спрямувала до Молдови понад 15 млн кубометрів газу, щоб підтримати мінімальний тиск у газорозподільній мережі. Крім того, цього тижня Молдова почала купувати газ на міжнародному ринку. Уряд доручив держкомпанії Energocom оголошувати щоденні тендери. Минулого понеділка перший тендер виграла польська PGNiG, а у вівторок – голландська VIrol. Вони поставили до Молдови по 1 млн кубометрів газу. Напередодні Молдова прийняла спільну пропозицію двох компаній – DXT Commodities та польської PGNiG. Вони поставлять у четвер 1,5 млн кубометрів газу.

Молдова продовжує переговори з “Газпромом” щодо укладання довгострокового контракту. Згідно з нинішнім контрактом, укладеним на жовтень місяць, Молдова отримує газ за ціною $790 за тисячу кубічних метрів. Водночас контракт передбачає отримання республікою лише 67% необхідного обсягу. Російська сторона готова постачати Молдові газ за ринковою ціною зі знижкою у розмірі 25%, якщо країна виплатить борг у розмірі понад $700 млн. У свою чергу влада Молдови стверджує, що запропонована “Газпромом” ціна вища за ринкову в регіоні, а для визначення розміру боргу необхідний незалежний аудит.

22 жовтня парламент Молдови оголосив про запровадження надзвичайного стану в республіці через газову кризу терміном на 30 днів – до 20 листопада.

 

ua.interfax.com.ua