Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 29.05.2023

Україна та ЄС обговорили можливості для відновлення вітчизняної металургії

Галузь зазнала значних втрат через повномасштабне вторгнення РФ

Україна та ЄС під час шостого засідання діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, зокрема, обговорили можливості для відновлення вітчизняної металургії. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, делегацію зі сторони ЄС – заступниця гендиректора Генерального директорату «Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі й середні підприємства» (DG GROW) Єврокомісії Мейв Руте.

«З огляду на амбітну мету якнайшвидшого переходу України від статусу кандидата до повноцінного членства в ЄС, сьогоднішнє засідання Промдіалогу є найбільш конструктивним та інформативним, зважаючи на велику кількість питань щодо відновлення української промисловості та повоєнної відбудови країни», – зазначив Тарас Качка.

Українська сторона у ході засідання представила позицію щодо стану української промисловості в умовах повномасштабного вторгнення РФ. Серед питань, які обговорювалися, зокрема, було і тема можливостей для відновлення металургійної галузі України, яка зазнала значних втрат внаслідок російської агресії. Також йшлося про активізацію співробітництва щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) та інше.

Як ідеться в повідомленні, сторони визначили напрямки подальшої співпраці. Її результати, зокрема, врахують під час наступного засідання промдіалогу.

Нагадаємо, що за словами Тараса Качки, Україна ставить перед собою амбітну мету забезпечити повну інтеграцію до єдиного ринку ще до отримання членства в ЄС. Одним з головних завдань для країни у ході повномасштабної війни є забезпечення економічної стійкості країни.

Як повідомлялося, у Мінекономіки обіцяли у поточному році активно працювати над розширенням українського експорту. Йшлося про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які будуть фінансувати проєкти.

 

gmk.center