Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.07.2022

Україна у червні скоротила експорт залізної руди на 23%

Експорт ЗРС у грошовому виразі за 4 місяця впав на 32,8%

Українські гірничо-металургійні компанії за підсумками червня 2022 року скоротили експорт залізної руди на 23% в порівнянні з попереднім місяцем – до 1,75 млн тонн. Про це повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка на своїй сторінці у Facebook.

У порівнянні з червнем 2021 року експорт ЗРС скоротився у 2,45 раза. За січень-червень українські металурги відвантажили за кордон близько 17 млн ​​тонн руди, що на 24,1% менше, ніж в аналогічному період минулого року.

Загалом за підсумками першого півріччя виручка від експорту товарів з України впала на 23,7% у порівнянні із січнем-червнем 2021 року – до $22,8 млрд. У другому кварталі показник упав на 37,4% в порівнянні з першим кварталом та на 45,8% в порівнянні з другим кварталом 2021 року – до $8,78 млрд.

У натуральному еквіваленті експорт за січень-червень впав на 55,6%. У другому кварталі було експортовано 16,6 млн тонн вантажів.

«Очевидно, що головною причиною скорочення експорту є блокада портів. Тільки за другий квартал морські перевезення в Україні впали на 86,5%, що дорівнює близько 21,6 млн тонн вантажів», – зазначив Тарас Качка.

За словами заступника міністра економіки, у травні та червні експорт зріс у порівнянні з різким падінням у березні – як за вартістю, так і за обсягами. У червні відвантажено 5,8 млн тонн вантажів на $3,18 млрд.

«Географічно експорт повністю зорієнтований на ЄС. 78% нашого експорту у другому кварталі припало на Євросоюз. Загальна вартість експорту до цих країн за квітень-червень становила $6,86 млрд, що на 6,4% більше, ніж у другому кварталі 2021-го», – резюмував Тарас Качка.

Торгівля з іншими країнами скоротилася у другому кварталі цього року на 80%.

Нагадаємо, після вторгнення Росії на територію України вітчизняні металургійні компанії знизили експорт продукції до мінімуму через блокаду морських портів.

На початку травня стало відомо про початку експорту залізняку через румунський порт Констанца. Вантажний оператор Comvex завантажив близько 35 тис. тонн залізняку з України.

Крім того, Румунія планує розпочати ремонт залізниці, яка від портового міста Галац доходить до молдавського кордону в селі Джурджулешти та об’єднає порт Рені на півдні Одеської області з рештою дунайських портів. Ця залізнична лінія дасть змогу перевозити товари в Україну та з країни через Молдову та порт Галац.

Як повідомляв GMK Center, за підсумками 2021 року Україна знизила експорт ЗРС на 4,2% в порівнянні з 2020 роком – до 44,5 млн тонн. У грошовому виразі показник зріс на 62,8% – до $6,9 млрд.

Основні виробники залізорудної сировини в Україні – Інгулецький ГЗК, Криворізький ЖРК, Полтавський ГЗК, Північний ГЗК, Центральний ГЗК, Південний ГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Суха Балка», Запорізький ЖРК.

 

gmk.center