Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.04.2019

Україна увійшла в трійку лідерів-постачальників агропродукції в країни ЄС

Україна посіла третє місце в списку головних постачальників агропродовольчої продукції в Європейський союз.

Про це повідомляє сайт “Економічна правда” з посиланням на оперативні дані.

Як зазначається, серед країн – головних постачальників агропродовольчої продукції в ЄС за останні 12 місяців Україна посіла третє місце, обігнавши Китай.

Обсяг українських поставок становив 5,9 млрд EUR, китайських – 5,7 млрд EUR. Перше місце залишилося за США з 12,4 млрд EUR, друге – за Бразилією з 11,8 млрд EUR.

Приріст вартості імпорту агропродовольчих товарів з України в річному численні становив 331 млн EUR або 6%.

Таким чином, приріст імпорту ЄС агропродовольчої продукції з України виявився на 89 млн EUR вище, ніж приріст європейських поставок в Україну.

В цілому, позитивне сальдо торгівлі України агропродовольчою продукцією з ЄС склало в зазначений період 3,772 млрд EUR.

Вартість експорту сільськогосподарської продукції з ЄС збільшувалася четвертий рік поспіль і досягла в січні 2019 року нового рекорду в 11,2 млрд EUR.

Імпорт агропродовольчих товарів також зріс до рекордних 10,8 млрд EUR, що призвело до збільшення щомісячного товарообігу до 22 млрд EUR в порівнянні з 21 млрд EUR в січні минулого року.

Основний приріст експорту за останні 12 місяців припав на поставки продукції до США, Алжиру і України.