Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.11.2023

Україна в сфері виробництва молока і великої рогатої худоби повинна відповідати нормам ЄС, – Тарас Висоцький

Україна в процесі євроінтеграції повинна запроваджувати практики ЄС в агросекторі, зокрема, щодо сталого розвитку і благополуччя тварин. Щоб продукція в галузі виробництва молока та великої рогатої худоби, яка йде на внутрішній і зовнішній ринки, відповідала всім вимогам Євросоюзу.

Про це під час вітального слова на Міжнародному форумі «Стале розведення великої рогатої худоби та виробництво молока в Україні» повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, процес адаптації українського законодавства в сфері тваринництва вже розпочався. Цього року ухвалений Закон № 3221 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва», який  покращує умови для виробництва та обігу безпечних і якісних харчових продуктів та кормів для тварин та вдосконалює систему забезпечення благополуччя тварин.

«В секторі великої рогатої худоби та молока є суттєвий потенціал до збільшення виробництва. Відповідно, і збільшення експорту. В українській продукції зацікавлені не тільки в ЄС, але й інші країни. І всі орієнтуються на вимоги ЄС щодо благополуччя тварин. Тому наша мета – щоб у нас була практика сталого розвитку у тваринництві, і Україна в сфері виробництва молока і великої рогатої худоби відповідала нормам ЄС», – зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра додав, що сектор ВРХ пов’язаний з викидами парникових газів. Тому Україні треба також застосовувати європейські практики по утилізації викидів для переробки їх в альтернативні види палива.

Захід організовано Проєктом  ERASMUS+ «Стале тваринництво та благополуччя тварин» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Єврокомісії, Асоціації виробників молока, ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького.

minagro.gov.ua