Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Зокрема, у 2021 році наша країна посіла 5 місце у світі із 126-ти країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу.
«За даними моніторингу, який ми провели у 2021 році, загальна площа наших сільськогосподарських угідь з органічним статусом становила 370 тис. га. Останні роки ми впевнено входили до ТОП 5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році посіли 5 місце у світі із 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу», – розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час свого виступу на міжнародному онлайн В2В заході Online Organic Export Days – Україна, Албанія, Сербія.
Він додав, що за інформацією Дослідного інституту органічного сільського господарства Швейцарії (FiBL), Україна у 2020 році посіла 21 місце у світі та 13 – у Європі саме за площею органічних сільськогосподарських угідь.
Також перший заступник Міністра наголосив, що виробництво органічної продукції в Україні здійснюється переважно з дотриманням законодавства ЄС та США. Сертифікують таке виробництво понад 20 органів іноземної сертифікації.
За його словами, усі законодавчі ініціативи в контексті органічного виробництва, розробляються та ухвалюються з урахуванням положень регламентів ЄС № 834, 889, 1235, визначених Угодою про асоціацію. А на виконання Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» затверджено вже всі необхідні підзаконні нормативно-правові акти. Крім того, Мінагрополітики забезпечує впровадження прийнятого національного законодавства. 31 інспектор вже підтвердив свої знання у сфері органічного виробництва та отримали відповідні свідоцтва.
Органи сертифікації, в яких працюють зазначені інспектори, розпочали процедуру акредитації в Національному агентстві з акредитації України (наразі це 2 органи сертифікації), проходження якої є обов’язковою умовою включення їх до Реєстру органів сертифікації.
«Запуск Реєстру органів сертифікації означатиме старт роботи українського законодавства у сфері органічного виробництва, адже саме з цього моменту у виробників з’явиться можливість сертифікувати свою діяльність відповідно до вітчизняного законодавства», – зауважив Тарас Висоцький.
Наразі Міністерство працює також над завершенням формування правових засад контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.
agrotimes.ua