Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.02.2021

Україна відкрита для впровадження спільних інвестпроектів у морському секторі разом з американським бізнесом

Україна відкрита для інвестицій і впровадження перспективних інвестиційних проектів у морському секторі у співпраці з американським бізнесом.

На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час вебінару, присвяченого Програмі модернізації морської інфраструктури в Україні, який відбувся під егідою Посольства США в Україні сьогодні, 25 лютого.

Участь у заході також взяли Тимчасова повірена у справах США Посольства США в Україні Крістіна Квін, заступник Державного секретаря з питань торгівлі США Девід де Фалько, голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, директор Команди підтримки реформ Мінінфраструктури Ірина Кошель, представники Посольства США в Україні, ЄБРР, Міжнародної фінансової корпорації розвитку США, Експортно-імпортного банку США, Deloitte, Ernst & Young, ADM Ukraine LLC, AVELLUM, Baker & McKenzie, Aon Ukraine, CHS Ukraine LLC та інших компаній.

«Я глибоко вдячний Посольству США в Україні та Міністерству торгівлі США за організацію цього заходу. США роками є важливим партнером та добрим другом для України у транспортному секторі, і я сподіваюся, що ми продовжимо цю плідну співпрацю. Мені надзвичайно приємно відкрити вебінар, присвячений Програмі модернізації морської інфраструктури в Україні та найкращим перспективам для розвитку американського бізнесу в Україні. Ми відкриті для інвесторів і впровадження перспективних інвестпроектів у морській галузі у співпраці з американським бізнесом і з радістю запрошуємо інвестувати в Україну», – сказав Владислав Криклій.

Очільник Міністерства розповів про успішний досвід реалізації перших концесійних проектів у морських портах «Ольвія» та Херсон, а також поділився планами відомства у впровадженні наступних концесій у галузі.

«Зараз ми перебуваємо в процесі підготовки концесійних проектів у морських портах Бердянська, Ізмаїла, Маріуполя. Також готуємо проект концесії пасажирського термінала в морському порту «Одеса», концесію залізнично-поромного комплексу та контейнерного термінала в Чорноморському порту», – зазначив Міністр.

Відтак, у співпраці з ЄБРР та IFC Міністерство інфраструктури працює над забезпеченням успішного запуску тендерів щодо 2-х вищезазначених концесійних проектів у порту Чорноморська. Наразі триває розробка попереднього техніко-економічного обґрунтування (пре-ТЕО) за проектом концесії першого та контейнерного терміналів. Очікується, що концесійні тендери за обома проектами будуть оголошені до кінця цього року. У разі успішної реалізації цих проектів передбачається залучення до 110 млн доларів інвестицій.

Учасники заходу також обговорили можливу участь представників американського бізнесу в реалізації перспективних проектів державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

Джерело: Урядовий портал.