Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.11.2022

Україна відкриває нові ринки збуту яблук

Попри повномасштабну війну Україна продовжує відкривати нові ринки збуту яблука в Африці та ЄС.

Про це пише EastFruit.

Як розповіли в компанії «Сади Дніпра» (входить до групи Алеф), підприємство продовжує розширювати географію фруктового експорту. Нещодавно «Сади Дніпра» поставили контейнер яблука до ще однієї країни Субсахарської Африки — Екваторіальної Гвінеї. Раніше компанія регулярно постачала своє яблуко до багатьох екзотичних країн Африки та Азії, а навіть експортувала фрукти до Сомалі.

Однак після блокування Українських портів Чорного моря і початку повномасштабного вторгнення постачання у віддалені країни стали практично неможливими. Тому керівництву компанії довелося терміново шукати альтернативні логістичні рішення, і розширювати постачання яблука на ринки країн Євросоюзу.

«Поставляти яблуко до Субсахарської Африки завжди було дуже непросто, навіть за умов, коли Україна могла відправляти морські реф-контейнери зі своїх портів. Логістика і тоді була дуже дорогою, а контейнер перебував у дорозі дуже довго. Навіть у Сінгапур та Малайзію постачати свіже яблуко було набагато простіше і дешевше», — пояснив Олександр Пахно, керівник компанії «Сади Дніпра».

Водночас він зазначив, що компанія продовжує брати участь у міжнародних виставках, шукати нові ринки збуту, знаходити логістичні можливості й рішення.

«Українське яблуко має чудову репутацію на Близькому Сході й стало справжнім відкриттям та навіть трендом для імпортерів із Субсахарської Африки у 2020-2021 рр. На цьому тлі робота команди «Садів Дніпра» — це величезний внесок у збереження та майбутній розвиток усього садівничого бізнесу усієї України. Адже піти з ринку легко, а повернутися на нього буде набагато складніше. Вже зараз ми бачимо, як постачальники з Сербії активно займають ніші України, що звільнилися. І навіть яблуко з Молдови, якому росія також закрила доступ до свого ринку, потроху намагається йти слідами українських постачальників», — пояснив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

www.ukrinform.ua