Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.05.2023

Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Україна з початку повномасштабного вторгнення побудувала більше потужностей вітрової енергетики (114 МВт на Тілігульській ВЕС) ніж Велика Британія (1 МВт у Стаффордширі). Британські чиновники незадоволені затримками в будівництва нових вітроелектростанцій, попри обіцянки уряду послабити обмеження на наземні ВЕС, та ставлять у приклад Україну, повідомляє The Guardian.

“Це надзвичайне відкриття є жахливим звинуваченням проти [прем’єр-міністра Великої Британії] Ріші Сунака та його приголомшливої ​​неспроможності покласти край забороні берегового вітру, – сказав тіньовий міністр зі зміни клімату Ед Мілібенд. – Навіть уряди, які борються за своє виживання, можуть почати будувати інфраструктуру “чистої” енергії, необхідну для подолання кризи вартості життя, кризи енергетичної безпеки та кліматичної кризи”.

Зазначається, що в країні з 2015 року діє заборона на наземні вітряні електростанції через посилення планових обмежень у рамках національної політики планування.

Хоча уряд обіцяв пом’якшити обмеження щодо наземних ВЕС, представники галузі вітроенергетики побоюються, що їхнє розгортання стримуватиметься і надалі.

В матеріалі підкреслили, що в Україні запустили 19 вітрових турбін на відстані близько 100 км від лінії фронту на Миколаївщині, в той час, як у Великій Британії – лише 2. За оцінками аналітиків, така заборона на найдешевше джерело електроенергії, коштувала британцям близько $987 мільйонів взимку 2022-2023 років.

Домогосподарства стикаються з рахунками за електроенергію, які, як очікується, залишатимуться вищими за рівень до пандемії до кінця десятиліття на тлі енергетичної кризи та російсько-української війни.

“Це просто вражає, що Україна, борючись за своє виживання, побудувала більше вітрових потужностей на суші, ніж Англія. Уряд повинен почати зі скасування заборони на нові наземні вітряні електростанції – одним розчерком пера відкриває найдешевше доступне джерело енергії”, – сказав засновник і керівник кампанії Britain Remade, яка виступає за зелене економічне зростання Сем Річардс.

Виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що Тилігульська вітроелектростанція є символом опору України та допоможе відбудувати “зелену” країну та стати ключовим партнером в енергетичному майбутньому Європи. В матеріалі підкреслили, що з 2010 року у Великій Британії потужності відновлювальної енергетики збільшилися на 500%, що стало другий за величиною обсягом збільшення в Європі.

Лише у 2022 році в країні запустили 3790 МВт нових ВДЕ-обʼєктів. Берегові ВЕС також розвивають, якщо є підтримка місцевих громад.

Нагадаємо, у травні на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін. Потужність станції має сягнути 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

 

minprom.ua