Опубліковано 12.06.2018

Україна збільшила експорт печериць в 13 разів

Експорт печериці в 2017 році виріс в 13 разів в порівнянні з 2016 роком, досягнувши 528 тонн, або 1% внутрішнього об’єму виробництва. Про це йшлося під час Третьої Міжнародної конференції «Українське грибівництво: погляд у майбутнє», повідомляє прес-служба ІА УМДІС.

У 2017 році на третину зріс обсяг експорту міцелію компостного – він досяг рекордного показника 18 тис. тонн. Це склало 9% від усього виробленого за рік компосту в Україні. Основні країни, в які експортують компост сьогодні: Росія, Молдова і Білорусь.

Імпорт свіжого гриба і компосту відсутній, оскільки внутрішній ринок досить насичений і ціни на ньому порівняно низькі.

«Навіть лідер Європи по експорту гриба – сусідня з Україною Польща – не поставила на український ринок жодної тонни грибів за останні кілька років», – коментують в асоціації.

У 2017 році в Україні вироблено близько 20 тис. тонн субстрату для екзотичних грибів. Експортовано 485 тонн. Імпорт відсутній. Річне виробництво гливи оцінюється в 4,8 тис. тонн. Екзотичних грибів – шиїтаке, агроцибе, ерінгів – близько 120 тонн. У дуже незначних кількостях здійснюється виробництво інших представників екзотики. Також присутній невеликий імпорт свіжих екзотичних грибів».

Нагадаємо, у 2017 в Україні виростили понад 51 тис. тонн печериць.

Джерело: agravery.com

Поставити запитання