Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.03.2021

Україна значно наростила обсяг експорту замороженої малини

Конкуренція на світовому ринку замороженої малини дуже висока. Основними конкурентами Польщі є Сербія, Чилі та Боснія і Герцеговина. При цьому польські виробники побоюються конкуренції зі сторони України, яка за останні кілька років значно наростила обсяг експорту замороженої малини. Про це повідомляє eastfruit, пише agronews.ua.

Професор Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості Польщі Божена Носецка зазначає, що на даний момент експорт української замороженої ягоди набагато менше, ніж у світових виробників, але серед них немає такого великого і швидкого зростання виробництва малини як у випадку з Україною.

Так, з січня по вересень 2017 року експорт замороженої малини з України склав 9 тис тонн. За аналогічний період 2018 року – 10 тис тонн, за 2019 рік – 12 тис тонн, а в 2020 році Україна експортувала 21 тис тонн замороженої малини. Для порівняння, з січня по вересень 2020 року експорт сербської замороженої малини склав 183 тис тонн, Польща експортувала 67 тис тонн, Чилі – 55 тис тонн, Боснія і Герцеговина – 23 тис тонн.

«Це показує, наскільки серйозним конкурентом є Україна. Більш того, такий тренд збільшення експорту ягоди є державним планом України з розвитку ягідних культур. Я думаю, що конкуренції з Україною побоюємося не тільки ми, а й Сербія», – додала Носецка.