ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.06.2022

Україні не загрожує нестача зерна – Мінагрополітики

Україні брак зерна не загрожує, оскільки виробництво майже в п’ять разів перевищує споживання всередині країни.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Якщо торік загальний урожай був 106 млн тонн, то ми використовували 20 млн тонн всіх культур. Відношення споживання щодо виробництва у нас відносно невисоке, до того ж воно знизилося через те, що люди поїхали. Так що у нас проблем бути не може. Це просто нереально», – зазначив заступник міністра.

Він підкреслив, що заблокованими для експорту в Україні залишається понад 20 млн тонн пшениці, кукурудзи та інших культур. Крім того, неможливий вивіз олії та інших товарів. З кожним днем все це збільшує ймовірність виникнення серйозних проблем з нестачею зерна в бідних країнах Африки і Близького Сходу, що може призвести до голоду. Україна наразі веде переговори з країнами Балтії та Польщею про доставку зерна поїздами, але пріоритетним залишається морський шлях.

За словами заступника міністра, якщо до вересня питання з експортом не вирішиться, може виникнути інша проблема – ніде буде зберігати продукцію нового врожаю.

«У нас було потужностей для зберігання на 75 млн тонн. Сховища на 10 млн тонн ми втратили, тому що вони на окупованих територіях, і частина знищена. За нашими підрахунками, вже на початок вересня дефіцит потужностей для зберігання зерна може бути на 3–4 млн тонн, а на кінець осені 10-15 млн тонн», – пояснив Дмитрасевич.

Як повідомлялося, через війну посівний клин в Україні цього року зменшився на 25%.

За попередніми прогнозами, потенційне виробництво зернових на наявних посівних площах в Україні у 2022 році становитиме 48 – 50 млн тонн зернових.

 

www.ukrinform.ua