Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 18.01.2024

Україні знадобиться 10-15 млрд допомоги на рік після завершення війни

У 2024 році Україна сподівається покрити дефіцит держбюджету в розмірі близько $40 млрд переважно за рахунок допомоги міжнародних партнерів, однак навіть у наступні роки країна потребуватиме щорічно допомоги на $10-15 млрд навіть за умови значного відновлення економіки і значного збільшення власних надходжень.

Про це заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив під час дискусії в Українському домі у Давосі, передає Інтерфакс-Україна.

На його думку, цей дефіцит можливо закрити за рахунок доходів від заморожених активів рф.

“Абсолютно впевнені, що обидва пакети (фінансової допомоги, – ред.) будуть схвалені – у США та ЄС. Тобто 2024 рік буде закрито… Питання що далі…, тому що ми розуміємо, що, грубо кажучи, $10-15 млрд буде потрібно”, – сказав Шурма.

За його словами, ця сума приблизно відповідає доходам від заморожених російських активів з урахуванням ринкових ставок за казначейськими зобов’язаннями або облігаціями емітентів з рейтингом “ААА”, що зросли сьогодні до 4-5% річних.

“Ми говоримо про цифри між $10-15 млрд”, – уточнив Шурма.

Він зазначив, що юридично вирішити питання надання цих коштів Україні набагато легше, ніж питання конфіскації російських активів.

Як повідомлялося, Єврокомісія 12 грудня минулого року представила пропозицію законодавчого акта про використання для відновлення України лише доходів від заморожених російських активів, це рішення ще має затвердити Європейська рада. Причому підтримати запропонований план мають всі держави-члени ЄС.

За оцінками Єврокомісії, такі доходи можуть становити до 3 млрд євро на рік, або 15 млрд євро в період з 2023 по 2027 рік, писало видання FT із посиланням на джерела. Сума залежатиме від відсоткових ставок протягом цього періоду.

 

minprom.ua