Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.05.2022

Українська біржа готова відкрити торгову секцію для експорту електроенергії

Українська енергетична біржа готова відкрити окремий напрямок проведення аукціонів з продажу електричної енергії для подальшого експорту.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба УЕБ.

«Українська енергетична біржа раніше вже проводила аукціони з продажу електроенергії українських виробників для експорту, а зараз вже готова відкрити окремий напрямок проведення аукціонів з продажу електричної енергії для подальшого експорту. УЕБ вже розроблено окремий механізм та пропонується відкрити для цього спеціальну секцію», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що експорт електроенергії через біржу має значні переваги над прямими домовленостями, оскільки виключається можливості зловживань. Зокрема, публічний та прозорий продаж української державної генерації – це інструмент ринкового визначення ціни.

В УЕБ уточнили, що експортний потенціал слід розглядати у розрізі перспектив обсягу дозволеного експорту, зацікавленості нерезидентів в українському ресурсі з точки зору ціни та технічних можливостей електромережі.

«Наразі немає перешкод для торгівлі електроенергією з Молдовою, яка знаходиться в повній залежності від російської енергетики і дуже потребує диверсифікації шляхів постачання. З травня вже почався такий експорт, бо ситуація там вимагала невідкладних рішень», – нагадали в УЕБ.

Як повідомлялось, у травні поточного року Укргідроенерго і молдавська компанія ENERGOCOM уклали експортний контракт з продажу електроенергії.

 

www.ukrinform.ua