На початку 2024 року українські підприємства надалі зазначали посилення дефіциту як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників. Для подолання цієї проблеми працедавці активніше намагаються залучати групи населення, які раніше були поза робочою силою. Про це йдеться у макроекономічному огляді Національного банку за березень.
Так, за даними work.ua, кількість вакансій для ветеранів зросла у 3 рази між січнем 2022-го та січнем 2024 року; пенсіонерів – у 2 рази, людей з інвалідністю – на 22%.
Натомість триває зменшення ІТ-фахівців. Зокрема, у січні 2024 року їх кількість становила 81,8 тис., що на 12% менше ніж у січні 2023 року.
Загалом із початку 2024 року кількість нових вакансій зростала та навіть перевищила рівень 2021 року. При цьому кількість резюме суттєво менша за показники 2022-2023 років.
“Це може свідчити про те, що бізнес значною мірою адаптувався до воєнних умов і потребує персоналу для подальшого відновлення активності. Натомість пропозиція робочої сили обмежена міграцією та мобілізацією. Також ймовірним є те, що шукачі роботи знайшли її, або відмовились від пошуку через особисті обставини”, – пояснили у Нацбанку.
За опитуваннями, значна частина населення працевлаштована, а частка тих, хто не працює – суттєво скоротилася порівняно з початком повномасштабної війни.
За даними Європейської бізнес-асоціації, майже третина бізнесів планує збільшувати зарплати у 2024 році, хоча переважна більшість не планує змін.
minprom.ua