Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 05.09.2019

Українські варанти оцінили втричі вище поточної ціни

Один з найбільших банків США JPMorgan Chase & Co оцінив українські ВВП-варанти втричі більше, ніж вони торгуються зараз. Про це пише РБК – Україна з посиланням на дані Bloomberg.

Ці цінні папери були випущені в рамках боргової операції, яку наприкінці 2015 року провела тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько. За умовами операції, виплати за варрантами відбудуться не раніше 2021 року і тільки у разі, якщо український ВВП зросте на 35% – до 125,4 млрд USD.

Незважаючи на те, що Національний банк України погіршив свій прогноз щодо ВВП у зв’язку з блокадою Донбасу – з 2,8% до 1,9% в цьому році, JPMorgan рекомендував інвесторам звернути увагу на українські варранти. Завдяки цьому за тиждень вони додали в ціні 5,7 центів – до 36,8 центів. Сам JPMorgan встановив ціну на рівні 80 центів.

Примітно і те, що конгломерат звернув увагу на ці цінні папери в той час, коли трейдери сподіваються на високоприбутковий боргу на тлі рекордно низьких процентних ставок в більшості розвинених країн світу.

“Ми вважаємо, що поточний дисконт в ціні в порівнянні з нашими оцінками справедливої вартості достатній для компенсації цих ризиків і почне коригуватися з плином часу, так як учасники ринку звертають більше уваги на тригери платежів”, – вважають аналітики JPMorgan.