Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.06.2022

Українським експортерам почали відшкодовувати ПДВ

Після чотиримісячної перерви держава почала відшкодовувати експортерам податок на додану вартість.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє Укрінформ із посиланням на Телеграм телеканалу “Рада” .

“На жаль, ми вимушені були зупинити систему відшкодування на чотири місяці…. Але війна диктує свої умови, і тому, дійсно, держава завинила бізнесу ПДВ, яке сьогодні починає вже відшкодовувати. Реєстрація податкових накладних відбувається у штатному режимі, я не чув з боку бізнесу про якісь проблеми щодо відмови в реєстрації чи блокування податкових накладних», – сказав Гетманцев.

Депутат підкреслив, що держава не допустить шахрайства з ПДВ.

«Ми не дамо можливості у військовий час займатися мародерством з основним податком. Але, з іншого боку, всі чесні бізнеси, всі чесні бізнесмени без будь-яких обмежень отримають і відшкодування, і будуть користуватися системою відповідно до законодавства», – зазначив Гетманцев.

За його даними, підприємці найближчим часом отримають 9,5 млрд грн відшкодування податку на додану вартість за січень.

“Вже 9,5 млрд передано на Казначейство. І ці гроші отримає бізнес найближчим часом. Про відновлення відшкодування ПДВ нас просили експортери, а також інший бізнес”, – зазначив він під час всеукраїнського телемарафону.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 3 березня 2022 року ухвалила зміни до Податкового кодексу, якими на час воєнного стану було призупинено відшкодування ПДВ експортерам.

Заборгованість за січень і лютий нині становить близько 20 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, у першому кварталі 2022 року держбюджет вдалося виконати на 110%. Цьому сприяли результати перших двох місяців року та авансові податкові надходження.

У другому кварталі внаслідок військового вторгнення росії уряд прогнозується суттєве недовиконання держбюджету.

 

www.ukrinform.ua