Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.05.2020

Укроборонпром представив катер “Кайра-150” для оборони морських кордонів

Про це повідомили у прес-центрі Укроборонпрому.
Як стратегічний виробник озброєння та військової техніки для сил оборони та безпеки України, Укроборонпром прагне аби в арсеналі українського війська було більше сучасного, якісного, високотехнологічного та надійного озброєння, здатного захистити нашу державу та зберегти життя наших військових.
Інфокарта – це у зручний спосіб структурована інформація про перспективні продукти підприємств-учасників Укроборонпрому, які здатні захистити Україну на землі, на воді та в небі.
#UOPnaVodi представляє: багатофункціональний катер “Кайра-150”
Розробник: ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування” (м. Миколаїв). Підприємство має 45-річний досвід проектування надводних кораблів та катерів та є головною організацією в Укроборонпромі з питань науково-технічного забезпечення за напрямком “кораблебудування”.
Що це: Багатофункціональний катер “Кайра-150” є уніфікованою “платформою”, на базі якої може бути побудовано ціле сімейство катерів: від бойових версій – до версій іншого призначення. Катер повністю оптимізовано за габаритами та технічним оснащенням, що є результатом проведення власних науково-дослідних та маркетингових досліджень.
Призначення: уніфікована “платформа” “Кайра-150” може бути використана для побудови катерів на потребу силових структур Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України та інших установ.
Характеристики: 
● Водотоннажність – біля 155 тонн.
● Максимальна довжина – 38 метрів.
● Максимальна ширина – 7 метрів.
● Осадка – 2 метри.
● Корпуси катерів можуть бути виконані зі сталі, алюмінієво-магнієвого сплаву або композитного матеріалу в залежності від вимог, що висуваються замовником.
● Конструкція катера дозволяє встановлювати на катер артилерійське озброєння, ракетні системи малої дальності або сучасні мінно-пошукові комплекси та рятувальне обладнання.
Переваги:
● Комфортні умови для особового складу без втрати можливості розташування різноманітних технічних засобів.
● Застосування гіроскопічного заспокоювача хитавиці (що суттєво підвищує життєдіяльність екіпажу на хвилюванні в усьому діапазоні швидкостей).
● Можливість встановлення стаціонарної компактної гідроакустичної станції, підрулюючого пристрою для підвищення маневреності на малих швидкостях.
Версії: підприємством опрацьовано реалізацію проєкту у 9 варіантах:
● патрульний;
● протидиверсійний;
● шукач мін;
● берегової охорони;
● пошуково-рятувальний;
● протипожежний;
● водолазний;
● учбовий;
● санітарний.
Статус: проєкт катера “Кайра-150” був вперше представлений широкій аудиторії на Міжнародній виставці “Зброя та безпека 2019”. Наразі проект включено до лінійки продукції підприємства, ведеться активний пошук потенційних замовників як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.