Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 22.01.2020

Укрпошта хоче розширити перелік своїх фінпослуг

У Верховній Раді повторно зареєстровано законопроєкт №2788, яким хочуть розширити перелік фінпослуг у галузі поштового зв’язку.

Про це пише  Finance.UA із посиланням на повідомлення пресслужби Укрпошти.

Автори вказують на проблему, що у зв’язку з недостатнім банківським покриттям (лише 6% території країни покрито зоною обслуговування банків) існує потреба у підвищенні рівня доступності фінансових послуг для громадян.

Законопроєкт пропонує дозволити поштовому оператору надавати такі послуги:

  • відкривати й обслуговувати поштові рахунки на території України для зарахування зарплати, пенсій, державних соціальних допомог, торговельної виручки;
  • виконувати розрахункові банківські операції;
  • здійснювати валютообмінні операції;
  • проводити емісію платіжних карток для обслуговування поштових рахунків тощо.

Кредитування фізичних осіб та суб’єктів господарювання за рахунок власних коштів Укрпошта не здійснюватиме. Вклади, залучені національним оператором поштового зв’язку, прирівнюються до банківських вкладів.

Оператор також стає учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а регулювати його діяльність з надання фінпослуг буде Національний банк.

Що це дасть:

  • підвищиться рівень банківської доступності, безготівкових розрахунків, можливість використання вільних грошових коштів населення в інтересах розвитку економіки;
  • зменшаться витрати бюджету на забезпечення доставки та виплати пенсій, соціальних допомог отримувачам;
  • спростяться процедури виплати пенсій, соціальних допомог та поштових переказів;
  • одержувачі пенсій та соціальних допомог отримають змогу розміщувати власні кошти на поштових рахунках з метою їх збереження, додаткового доходу, безготівкового використання.