Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.03.2020

Укрпошта планує “вийти” на мільярдний прибуток та стати незалежною до 2024 року

АТ “Укрпошта” планує подвоїти дохід, вийти на прибуток в понад 1 млрд грн та стати незалежною від держави до 2024 року.

Про це йдеться в матеріалах, розданих до зустрічі генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського з пресою, пише Finance.ua.

Так, Укрпошта планує розвивати три напрямки, які мають вивести компанію на прибуток понад 1 млрд грн до 2024 року. Це – поштові послуги, фінансові послуги та торгівля.

Що до поштових послуг, Укрпошта ставить за мету залишити за собою перше місце серед поштових операторів України в міжнародному напрямку. Цей напрямок у компанії називають перспективним, оскільки вже сьогодні Україна є серед світових лідерів ринку хендмейду, яким торгують на міжнародних маркетплейсах, із часткою 9%.

Як вважають в Укрпошті, частка українського бізнесу на міжнародних майданчиках може суттєво зрости після того, як одна з найбільших та найпопулярніших у світі електронних платіжних систем PayPal розпочне повноцінну роботу в Україні.

Щодо внутрішніх поштових послуг, Укрпошта планує залишити за собою міцні позиції у сегменті співвідношення цін та якості. Це допоможе компанії посідати щонайменше друге місце на внутрішньому ринку країни.

Розвиток другого напрямку діяльності Укрпошти – надання фінансових послуг – залежить від прийняття законопроєкту №2788. Так, компанія бачить свою перспективу в наданні онлайн фінансових послуг, особливо в сільській місцевості, оскільки банківських відділень там подекуди немає, а подекуди продовжують скорочуватися (в невеликих населених пунктах закрилося 32% відділень банків із 2016 року).

Крім того, в Укрпошті припускають, що в результаті часткової приватизації компанії може відбутися обмін акціями Укрпошти та якогось банку.

Уже на сьогодні Укрпошті належить 35% від загального обсягу виплат пенсій та 28% ринку переказів.

Однак, за умови ухвалення законопроєкту №2788 та запровадження поштових рахунків, економія для бюджету від доставки пенсій становитиме близько 2 млрд грн. Це може відбутися через зменшення питомої ваги регульованих державою послуг, частка яких у роботі Укрпошти сьогодні становить 50%, але може бути доведена до 9,5%.

Що до третього напрямку діяльності Укрпошти – торгівлі, то тут планується розвиток власних електронних каталогів та маркетплейсів. Уже сьогодні асортимент компанії налічує 10 тис. найменувань, а товарообіг становить близько 1 млрд грн.