Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 09.01.2020

Укрзалізниця готується до відкриття ринку залізничних перевезень

Підготовка Укрзалізниці до IPO та відкриття ринку залізничних перевезень  передбачені у плані заходів з реформування залізничного транспорту, затвердженому Кабінетом Міністрів.

Про йдеться у повідомленні Міністра інфраструктури України Владислава Криклія на сайті міністрества.

Міністр інфраструктури України зазначив, що план заходів з реформування залізничного транспорту передбачає упровадження контрактного замовлення пасажирських перевезень, що будуть визнані суспільно важливими; заходи із забезпечення безпеки перевезень при відкритті ринку перевізників; план реструктуризації АТ «Укрзалізниця» для підготовки компанії до відкриття ринку залізничних перевезень та первинного розміщення акцій (IPO).

«Укрзалізниця вийде на ІРО, стане публічною та конкурентною в умовах відкритого ринку. Вона буде розділена на три оператора:  інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника. Це передова європейська практика і повністю відповідає імплементації Угоди про асоціацію», – заявив Владислав Криклій, коментуючи рішення Уряду.

«Реалізація схваленого Урядом плану заходів з реформування залізничного транспорту сприятиме розвитку конкуренції на ринку залізних перевезень в Україні, забезпечить економічну ефективність залізничних перевезень і максимально продуктивне використання інфраструктури залізничного транспорту, позитивно вплине на забезпечення прав та інтересів учасників ринку», – підкреслив Міністр інфраструктури.