Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.10.2019

Упродовж п’яти років обсяг ринку хмарних сервісів України може зрости до понад 300 млн USD

«Ми повинні спонукати державні органи поступово переходити на хмарні рішення. Менше заліза – більше інноваційних та хмарних технологій. Тому ми вирішили провести аудит закупівель обладнання за цей рік та подальших планових закупок, щоб розробити стратегію переходу. Щоб зрозуміти, скільки реально коштів країна може зекономити завдяки хмарним рішенням та скільки коштів використано неефективно», – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На його переконання, хмарні рішення сприятимуть ефективному розвитку цифрових технологій в Україні, оскільки надають більше можливостей при створенні рішень та вищий рівень безпеки. А також є реальним механізмом боротьби з корупцією.

За даними представників бізнесу, в 2018 році обсяг ринку хмарних рішень оцінювали у 33,4 млн USD, з яких частка ринку українських операторів становила лише 10 млн USD. При цьому до державного бюджету гравці ринку сплатили 3,5 млн USD податків, серед них українські оператори – 3 млн USD.

«Ми повинні створити належні умови для здорового розвитку бізнесу в сфері хмарних рішень. За наявними розрахунками, в Україні цілком реальне зростання ринку практично вдесятеро – до понад 300 млн USD упродовж п’яти років», – додав Віце-прем’єр-міністр.

На цьому етапі ініційовано стратегію переходу на хмарні технології. Наступними кроками будуть – створення експертної робочої групи та призначення відповідального за реалізацію стратегії. А також – робота над удосконаленням відповідного законодавства.