Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.07.2020

Уряд оновив Cтратегію відродження вітчизняного авіабудування

Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, на 8 липня Уряд оновив Cтратегію відродження вітчизняного авіабудування шляхом внесення змін до плану заходів з її виконання та продовження строків реалізації до 2030.

9 липня відбулося засідання робочої групи під головуванням заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлії Свириденко, за участю керівників підприємств галузі, представників Державного концерну “Укроборонпром” та ЦОВВ. На зазначеному засіданні прийнято рішення взяти за основу, розроблений членами робочої групи, проект концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України на період 2021-2030 років. Наступним етапом стане погодження концепції програми центральними органами виконавчої влади.

Метою Програми є створення умов для реалізації проектів інноваційних досліджень і розроблення нових конкурентоздатних авіаційних технологій, матеріалів, виробничих процесів та обладнання, проведення випробувань, реалізація і впровадження яких дозволить забезпечити розробку та рентабельне серійне виробництво високотехнологічної продукції авіаційної промисловості України, розробити зразки нових конкурентоспроможних моделей серійних, модернізованих пасажирських і вантажних літаків, вертольотів, двигунів до них, малошумних гвинтів, авіаційних тренажерів, іншої авіаційної техніки, а також сприятиме її експорту на зовнішні ринки.

Передбачені Програмою дослідження та інноваційні розробки будуть також  спрямовані на зменшення негативного впливу авіаційного транспорту на навколишнє середовище, а саме:

  • зменшення викидів в атмосферу окисів вуглецю та азоту;

  • зменшення рівня шуму;

  • зменшення рівня нанесення шкоди довкіллю в процесі розроблення, випробувань і виробництва авіаційної техніки і матеріалів.

“Результатом реалізації програми має стати створення нових конкурентоздатних авіаційних технологій, матеріалів, виробничих процесів та обладнання, які використовуватимуться у серійному виробництві літаків, авіаційних двигунів та іншої авіаційної техніки. У свою чергу обсяг реалізованої продукції на період до 2030 року за оцінками досягне рівня 300-350 млрд. грн., що дасть змогу спрямувати до бюджетів всіх рівнів близько 100-120 млрд. грн та забезпечить зростання заробітної плати зайнятих у галузі у 1,6 разів”, – коментує ефект від впровадження програми Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

“Програма сприятиме збереженню не менше як 50 000 та створенню не менше як 6 000 робочих місць за період 2021-2030 років в авіаційній промисловості і підвищенню їх професійного рівня” , – додає заступниця Міністра Юлія Свириденко.

Стратегія розвитку вітчизняного авіабудування на період до 2030 року за посиланням: https://bit.ly/3gQJcaJ