Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.01.2021

Уряд підтримав подання заявки Україною на головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону

Уряд підтримав подання заявки України на головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. Період головування: з листопада 2021 року по листопад 2022. Відповідне рішення було прийнято під час засідання Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства розвитку громад і територій України та підтримки Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Як головуюча країна, Україна відповідатиме за порядок денний Стратегії ЄС для Дунайського регіону. Обрані нею пріоритетні напрямки дозволять посилити співробітництво з іншими країнами-учасницями Стратегії. Для України це важливий крок, який наочно підтвердить лідерство та відкриє нові перспективи», – резюмувала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Ольга Стефанішина.

Крім заявки на головування у Стратегії, Україна має підготувати і подати річну програму головування.

«Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону – це один з прикладів ефективності партнерського підходу до розвитку важливого макрорегіону. Для нашої країни подальша її імплементація є одним з пріоритетних напрямків роботи, який сприятиме розвитку євроінтеграційного процесу на новому рівні та значно покращить наші відносини з країнами ЄС», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов

Довідково

Країни-учасниці Стратегії пов’язані географічним простором – Дунайським регіоном, що має спільні проблеми та виклики на шляху його сталого розвитку. Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Впровадження Стратегії сприяє виконанню Україною своїх зобов’язань, визначених Угодою про асоціацію між нашою країною та ЄС. Зокрема, виконанню міжнародних зобов’язань, взятих державами-членами ЄС та Україною у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.

Джерело: Урядовий портал.