Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.06.2023

Уряд розробив низку стратегій на випадок зупинки зернового коридору

Уряд України спільно з учасниками зернового ринку розробив низку альтернативних стратегій, які дозволять продовжити експорт зернових культур у разі припинення роботи “зернового коридору”.

Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив у ефірі телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“У нас є кілька стратегій – це розширення пропускної спроможності Дунайського регіону та нарощування можливостей щодо перевалки там зернових. Також триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу та сухих портів на західному кордоні з Польщею та Румунією”, – сказав заступник міністра.

Висоцький нагадав, що у держбюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд грн для потенційного страхування суден із українським зерном, які будуть готові продовжити роботу у разі відсутності зернового коридору.

“Альтернативні заходи активно напрацьовуються, фактично фіналізовані і мають допомогти безперервно робити внесок України у міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт”, – наголосив чиновник.

Перший заступник міністра висловив сподівання, що незважаючи на всі складнощі з експортом, фінансово показники експорту сільгосппродукції будуть близькі до торішніх, хоча цінова динаміка на світових ринках змінюється щодня.

“Інформація про несприятливі умови в США вплинула на кукурудзу, ціни на яку пішли вгору. експорт наблизиться до показників минулого року”, – спрогнозував Висоцький.

 

minprom.ua