Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.02.2024

Уряд затвердив стратегію розвитку системи публічних закупівель на 2024 – 2026 роки

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку системи публічних закупівель на 2024 – 2026 роки та затвердив операційний план її реалізації у 2024 – 2025 роках. Відповідне рішення було прийняте на урядовому засіданні 2 лютого 2024 року.

“Важливим напрямом розвитку системи публічних закупівель є підвищення оперативної ефективності процесу закупівель, гармонізація нашого законодавства з директивами ЄС, підвищення професіоналізації закупівель, запровадження інструментів сталого розвитку. Також Стратегія передбачає розширення повноважень контролю за державними фінансами, а також удосконалення електронних аналітичних інструментів, які дозволять підвищити ефективність відбору ризикових закупівель для здійснення їх моніторингу. Система закупівель має трансформуватися в інструмент, в якому більша частина інформації стане машиночитаємими даними, адже саме в глибшій діджиталізації закупівельного процесу лежить ключ до реального зменшення зловживань. У суспільства та влади має бути вільний доступ до інформації про товари, роботи та послуги, які закуповуються замовниками за рахунок відповідних бюджетів. Такі можливості сприятимуть прозорому моніторингу здійснення публічних закупівель”, – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Прийнята урядом Стратегія спрямована на подальшу гармонізацію законодавства України та Європейського Союзу. До розробки стратегії були активно залучені експерти та представники наших партнерів. Уряд вдячний партнерам і, перш за все, делегації ЄС за активну участь в цій роботі.

Документ визначає сім стратегічних цілей реформування системи публічних закупівель:

  • гармонізація законодавства України у сфері публічних закупівель з відповідними Директивами ЄС;
  • розвиток інституційної структури публічних закупівель;
  • реалізація проєктів відбудови України;
  • професіоналізація публічних закупівель;
  • розвиток електронної системи закупівель;
  • залучення громадянського суспільства до розвитку сфери публічних закупівель;
  • міжнародне співробітництво у сфері публічних закупівель.

Реалізація, методологічна та інформаційна підтримка Стратегії буде здійснюватися Мінекономіки за участю інших міністерств, а також центральних та місцевих органів виконавчої влади.

 

www.me.gov.ua