Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.02.2024

USAID допоможуть Україні модернізувати програми підтримки бізнесу та проєкти залучення приватних інвестицій

Про це під час зустрічі домовились Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко із послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк та Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом.

Під час розмови українська сторона представила 11 ключових пріоритетів на поточний рік, а також ініціативи в рамках Ukraine Facility. Насамперед мова йшла про розширення можливостей для українського експорту, залучення інвестицій та реформи в енергетичному секторі. Також сторони обговорили можливості участі американського бізнесу та місії USAID в реалізації спільних проєктів.

“Хочу подякувати Сполученим Штатам за непохитну підтримку України під час війни з росією. Зараз ми прагнемо якомога скорішого відновлення економіки, яке неможливе без залучення приватних інвестицій. А для цього ми маємо розширити можливості для страхування інвесторів від військових ризиків. На жаль, українське ЕКА має обмежені можливості щодо збільшення фінансування  відповідних програм. Тому, пропонуємо розглянути можливості щодо розширення страхування інвесторів з боку DFC або інших фінансових організацій”, – наголосила Юлія Свириденко.

Сторони домовились, що USAID долучиться до обговорення Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва на період до 2027 року, яку зараз розробляє Міністерство економіки України. ЇЇ мета – сприяти розв’язанню нагальних проблем малого та середнього бізнесу, які стосуються доступу до фінансування, перебоїв з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестачі кваліфікованих кадрів. Також під час діалогу з американськими партнерами мова йшла про посилення аналітичної складової Міністерства економіки України.

“Цього року ми хочемо модернізувати програми підтримки малого та середнього бізнесу заради підвищення їхньої ефективності. Маємо сфокусуватись на створенні нових робочих місць та збільшенні вкладу нових підприємств в створення додаткового ВВП. Тому більше уваги будемо приділяти саме розвитку малого та середнього бізнесу, особливо переробних підприємств. Запрошуємо американських колег не тільки розширити фінансову підтримку відповідних програм, а й поділитись власним досвідом щодо того, як зробити підтримку малого та середнього бізнесу ще більш ефективною”, – розповіла Юлія Свириденко.

Під час розмови сторони також обговорили реформу трудового законодавства, яка має підвищити економічну активність жінок і рівень їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. В планах уряду впровадження програм популяризації активної зайнятості жінок, завдяки чому має бути створено 30 тис. нових робочих місць цього року. Нещодавно в Україні прийнято Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці та Уряд вже почав її реалізовувати.

 

www.me.gov.ua