Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.12.2020

В Івано-Франківську запустили проєкт зі спільного використання автомобіля

В Івано-Франківську на базі інноваційного центру «Промприлад.Реновація» запустили клубний каршеринг.

Про це пише ШоТам із посиланням на Хмарочос.

Ідея Ifsharing полягає в тому, аби члени клубу користувалися кількома спільними автомобілями, оплачуючи час користування. Для каршерингу не купуватимуть нові автомобілі, а використовуватимуть вже наявні автівки членів клубу.

Засновники позиціонують це як соціально відповідальний проект, який дбає про довкілля завдяки ефективнішому використанню автомобілів і пального, а відтак є внеском у боротьбу з кліматичними змінами.

Каршеринг не лише позбавляє користувача необхідності турбуватися про зберігання, миття, заправку та обслуговування автомобіля, але й спонукає до розважливішого користування автомобілем. Відповідно, каршеринг зменшує затори, робить повітря чистішим, а місто – комфортнішим.

«У середньому приватний автомобіль використовується не більше 5% часу, решта 95% – змарновані ресурси. Каршеринг використовує цей ресурс, здобуваючи максимально економічну користь і власнику авто, який надає його іншим… Раціональність – це брати автомобіль лише тоді, коли він потрібен. А в інших випадках пересуватись пішки, велосипедом, громадським транспортом або таксі», – зазначають засновники.

Нині каршеринг працює у тестовому режимі – поки що доступний один автомобіль, Ford C-Max 2015 року з ручною коробкою передач. Поступово додаватимуть ще автомобілі, зокрема й на автоматі. Першими користувачами буде невелика група людей, що мають прямий стосунок до «Промприладу».

Шеринг автомобілів – нове явище для Івано-Франківська, а в Україні каршеринг працює в Києві, Дніпрі та Одесі.

«Промприлад.Реновація» – це інноваційний центр на базі старого заводу, який працює на перетині економіки, урбаністики, мистецтва, освіти.

Довідка

Каршеринг – альтернативна модель володіння та використання автомобіля. У Європі до переліку перших каршерингових компаній належить швейцарський клуб Mobility, засновано у 1987 році. На початок 2015 року учасниками каршерингового клубу Mobility є близько 120 000 громадян Швейцарії, які мають змогу користуватися 2700 авто різних категорій.