Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.09.2020

В цьогорічних змінах до Податкового кодексу індексація стосуватиметься обмеженого переліку податків

Говорити про тотальне підвищення податків не варто, оскільки індексація стосуватиметься обмеженого їх переліку, для яких ставка, у зв’язку із інфляцією, почала втрачати своє фіскальне і регуляторне значення, податків, з якими стикається обмежена кількість платників. Про це в колонці для Інтерфакс-Україна

 повідомила заступник Міністра фінансів Світлана Воробей.

Зазначимо, що підготовка проекту державного бюджету на наступний рік, як правило, супроводжується внесенням змін до податкового законодавства, оскільки одним з основних його принципів є фіскальна достатність. Цьогорічні зміни до Податкового кодексу розроблено, в тому числі, з метою збалансування бюджету у 2021 році.

Світлана Воробей звернула увагу, що внесення до Податкового кодексу змін, що передбачають підвищення на індекс споживчих цін або на індекс цін виробників ставок податків, визначених в абсолютних значеннях. Зокрема, це стосується ставок акцизного податку на алкоголь, екологічного податку (крім СО2), рентної плати за користування радіочастотним ресурсом та ставок рентної плати за користування надрами.

До того ж законопроект містить низку норм, спрямованих на покращення та уточнення діючих норм ПКУ, що значно покращить умови для бізнесу, у тому числі ті, що впроваджені всім відомим Законом № 466, який набрав чинності 23 травня поточного року.

«Практика останніх років показала, що бізнес турбує не тільки розмір ставок та бази оподаткування, дуже важливим останнім часом стає прозорість бізнессередовища, забезпечення рівних умов і можливостей для ведення бізнесу, проще кажучи дотримання принципу рівності платників податків перед законом. Обов’язок забезпечити такі умови більшою мірою лежить на державі, яка виконує цю функцію, в тому числі шляхом здійснення адміністрування податків», – зазначає Світлана Воробей.

Це далеко не весь перелік нововведень. І як підкреслює заступник Міністра фінансів, саме ними Мінфін прагне не тільки збалансувати бюджетні надходження, але й підтримати сумлінних платників податків і забезпечити їм сприятливе конкурентне середовище для ведення бізнесу.

Джерело: Урядовий портал.