Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.05.2023

В Україні імпортний карбамід дешевший, ніж вітчизняний — аналітики

Весна поточного року стала унікальною для ринку карбаміду. Після стрімкого падіння цін на імпортний товар взимку, вартість українського карбаміду була різко знижена на початку березня. Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

«OSTCHEM поставив рекомендовану ціну на рівні 29 тис. грн/т, СРТ, яка з того часу залишається незмінною навіть після значного зниження цін на КАС, а згодом на селітру, після чого український карбамід став дорожчим за них в перерахунку на діючу речовину, що є нестандартним для українського ринку, адже карбамід навпаки зазвичай найдешевший. При цьому така ситуація триває вже місяць», — йдеться у повідомленні аналітиків.

Учасники ринку очікували, що ціна на карбамід неодмінно впаде і торгові компанії та імпортери скоротили закупівлі, побоюючись залишитись наприкінці весни із дорогим товаром.

Утримання ціни OSTCHEM викликає здивування гравців ринку і це не повною мірою можна описати хорошим попитом, адже зниження ціни на селітру в лютому та на КАС у квітні відбулося на початку сезону, коли попит тільки зростав, а пропозиція була обмеженою.

  • Укртрансліт, який є офіційним представником ДніпроАзоту, пропонує імпортний карбамід по 27,2 тис. грн/т на заводі. Український карбамід для водорозчинних потреб, який рекомендується вносити у розчиненому вигляді, а також використовувати в якості сировини для випуску КАС пропонується по 25 тис. грн/т.
  • Туркменський гранульований карбамід у його ексклюзивного імпортера залишився на рівні 24,5 тис. грн/т, FCA Ізмаїл.
  • Карбамід з Єгипту пропонувався по 24,2-24,9 тис. грн/т в порту.

«З наближенням кінця сезону попит на карбамід скорочуватиметься, особливо на тлі його завищеної ціни відносно інших азотних добрив. Завдяки зниженню цін на газ виробники можуть піти на зниження вартості карбаміду», — підсумували аналітики.

 

kurkul.com