Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.03.2023

В Україні оновили порядок надання грантів на садівництво та виноградарство

В Україні змінився порядок надання грантів на садівництво та виноградарство. Зокрема, юрособа або ФОП може залучити грант на площу від 1 до 25 га лише за умови створення робочих місць — постійних та сезонних.

Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

«Якщо заявку подано, до прикладу, на 8 га, але потім с/г виробник вирішив розширитися, він може це зробити — для цього потрібно подати заявку на іншу площу та землю з іншим проєктом, який буде розглянуто. Але гранти можуть бути отримані максимум на площу у 25 га», — пояснили у відомстві.

Обов’язковою умовою для участі є створення робочих місць — постійних та сезонних. На останні працівники влаштовуються на роботу під час вступу саду у фазу товарного плодоношення, яка визначається проєктом висадки насаджень, але не пізніше п’ятого року після висадки.

Ще одна умова — наявність зрошення та водозабору. Для виноградників — ще й встановлення шпалер. Мінімальна кількість саджанців на 1 га визначається залежно від культури. Сорт культури має бути занесений до Державного реєстру сортів рослин. Придатних для поширення в Україні.

Також наголошується, що заявки, які містять не підписаний розробником проєкт висадки насаджень, а також якщо перевищено заявлену суму компенсації на гектар насаджень, розглядатися не будуть. Тобто сума гранту має відповідати площі під насадженнями. До прикладу, згідно з проєктом, загальна площа може становити 10 га, а площа під насадженнями — 9,5 га. Заявки, де сума гранту розрахована на загальну площу, а не під насадження, теж не розглядаються.

Загалом проєкт має містити в собі  пояснювальну записку, генплан, кошторис та паспорт робочого проєкту. Документи разом із заявкою подаються через Дію. З Дії заявка потрапляє в уповноважений банк, який має перевірити документи протягом п’яти робочих днів. Після чого — дані відправляються до Мінагрополітики, яке має 10 робочих днів на розгляд пакета документів. Після чого видається наказ про надання чи ненадання гранту.

«У разі отримання позитивного рішення заявник має п’ять днів, щоб укласти з банком договір оферти та відкрити рахунок. А далі протягом 30 днів зарахувати на рахунок свою частку фінансування. Згідно з останніми змінами, суб’єкт господарювання зможе одразу ж вільно користуватися цими коштами, оплачуючи всі рахунки, пов’язані з закладкою саду. Якщо заявник отримав відмову у виділенні гранту, він має змогу усунути всі недоліки та подати заявку повторно через Дію», — підсумували у міністерстві.

 

kurkul.com