Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.02.2023

В Україні спостерігається суттєвий дефіцит цибулі

Постачання цибулі з Польщі в Україну у січні-листопаді 2022 р. досягли 54 тис. тонн, що у 24 рази більше аналогічного періоду роком раніше.

Про це йдеться у звіті Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі, пише agronews.ua.

Зазначається, що частка України в експорті польської цибулі становила 28%.

Згідно з попередніми даними міністерства, у звітний період з Польщі було експортовано 189 тис. тонн цибулі, що на 42% більше, ніж за аналогічний період роком раніше, в основному в результаті значного (у 24 рази) збільшення експорту цибулі в Україну (54 тис. тонн, 28% від обсягу експорту).

Крім того, цибулю з Польщі традиційно закуповували Нідерланди (50 тис. тонн, частка 26%) та Велика Британія (34 тис. тонн, 18%).

Водночас закупівельна ціна цибулі в Польщі в період із середини серпня 2022 р. до останнього тижня січня 2023 р. зросла з 1,37 злотих/кг до 2,79 злотих/кг, тобто більш ніж удвічі. Рівень закупівельних цін на цибулю в останній тиждень січня 2023 р. був майже в 3,5 раза вищим, ніж попереднього року.

«Причиною такого значного зростання закупівельних цін на цибулю в Польщі за останні 5 місяців є підвищений експортний попит з України, викликаний меншим урожаєм внаслідок бойових дій на її території та обмеженим збором у деяких країнах ЄС внаслідок посухи», — зазначили у Мінсільгоспі Польщі.

 

agronews.ua