Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.02.2022

В Україні ухвалили закон, який підвищить стабільність електропостачання

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт (№5436-д), яким визначаються основи функціонування систем накопичення енергії (СНЕ) в Україні.

Відповідний проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку систем накопичення енергії» підтримали 312 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прийняття закону забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання для споживачів», – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Документ врегульовує питання ліцензування діяльності з накопичення енергії, а також створення нового учасника на ринку електричної енергії – оператора системи накопичення енергії.

Визначено права та обов’язки оператора СНЕ. Йому забороняється здійснювати діяльність з передачі та розподілу електроенергії, виконувати функції оператора ринку та гарантованого покупця. Але він матиме право надавати послуги з балансування та/або допоміжні послуги.

Також закон надає право споживачеві на використання систем накопичення енергії без отримання ліцензії, якщо такий споживач не здійснює відпуску раніше накопиченої в енергії в ОЕС України або в мережі інших суб’єктів господарювання.

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №5436-д щодо основ функціонування систем накопичення енергії (СНЕ) в Україні Верховна Рада ухвалила в першому читанні у листопаді минулого року.

 

www.ukrinform.ua