Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 07.03.2024

В Україні впадуть ціни на металобрухт

Слідом за зниженням цін на глобальних ринках, в Україні також потрібно чекати падіння котирувань на брухт чорних металів у найближчі тижні.

Таку думку висловив економіст Олексій Кущ, передає Апостроф.

“Світові ціни на металобрухт знижуються з кінця січня, темпи падіння складають по $3-5/т кожні 4 дні. Так, якщо 1 лютого котирування досягли піка $422/т, то сьогодні вони впали до $385/т. Але ще навіть не розпочалося мусульманське свято Рамадан, яке пройде з 10 березня по 10 квітня, протягом якого ділова активність у мусульманському світі завмирає взагалі”, – зазначив Кущ.

За його словами, на тлі такої тенденції можна прогнозувати, що світові ціни на металобрухт знизяться ще на $10-25/т найближчого тижня, оскільки більшість споживачів зайняли вичікувальну позицію.

Економіст зауважив, що деякі заводи в Туреччині вже почали вимагати від постачальників брухту із континентальної Європи скорочення цін на брухт. Характерно, що експортери сировини з Великобританії вже почали зниження котирувань. Загалом споживачі зараз не готові платити понад $365/т.

“Український ринок реагує на зміни на світовому ринку з якимось лагом. На межі лютого-березня українські споживачі займалися екстреним поповненням виснажених запасів брухту. Втім, навіть цей факт не призвів до весняного сплеску цін на брухт в Україні. Так, один “Інтерпайп” підняв ціни, але інші металурги його не підтримали. Отже, і він скоро почне зниження котирувань”, – прогнозує Кущ.

При цьому він зазначив ряд факторів, які сприятимуть збільшенню пропозицій брухту на українському ринку.

“Погодні умови покращуються, починається сезонне зростання брухтозаготівлі. Крім того, “Укрзалізниця” заявила про намір щомісяця продавати в ринок як мінімум 20 тис. тонн металобрухту вже з березня. Тобто за оптимістичного сценарію до кінця року на ринок надійдуть лише від УЗ додаткові 180-200 тис. тонн сировини”, – наголосив економіст.

“Скоріш за все, вже з середини березня ми станемо свідками чергового низхідного цінового ралі у покупців металобрухту”, – резюмував Олексій Кущ.

 

uaprom.info