Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.09.2021

В Україні вже 779 підприємств офіційно здійснюють операції з металобрухтом

На тлі різко дорожчає металобрухту на світовому ринку і ліберального законодавства в Україні різко збільшується кількість компаній, що займаються збором і продажем металургійної сировини.

Станом на 17 вересня в перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють заготівлю або операції з металобрухтом, внесені 779 суб’єктів. Про це повідомило Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Міністерство веде перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють заготівлю і операції з металобрухтом, згідно зі змінами Закону України «Про металобрухт», які вступили в чинності 14 липня 2020 року.

«Зміни законодавства спрямовані на виведення роботи заготівельників брухту з тіні. Зокрема, передбачено, що вносити інформацію про суб’єктів господарювання до переліку має право центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну промислову політику », – відзначили в Мінстратегпроме.

Згідно з чинним законодавством, факт знаходження підприємства в зазначеному переліку є єдиним і достатнім доказом правомірності здійснення операцій з металобрухтом.

Нагадаємо, що в Україні з початку поточного року відзначається бум на ринку металобрухту. Експорт цього стратегічно важливого для металургійної галузі країни сировини зріс за вісім місяців в 19,93 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 410,43 тис. тонн, в тому числі в серпні з України було вивезено 75,84 тис. тонн брухту . Згідно зі статистикою, оприлюдненою Державною митною службою 15 вересня, в грошовому вираженні експорт металобрухту зріс в 29,5 рази – до 157,15 мільйона доларів.

Раніше повідомлялося, що згідно з оперативною інформацією Української асоціації вторинних металів, підприємства працюють з брухтом чорних металів у січні-серпні 2021 року наростили заготовку металобрухту на 44,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 2,76 мільйона тонн.

 

metallurgprom.org