Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 06.02.2020

В Україні запустять проект ефективного бджолозапилення у садах та на ягідниках

В Україні практично відсутній ринок ефективного використання бджіл для запилення ягідних культур. Якщо це робити правильно, то можна підняти продуктивність черешні, полуниці, й особливо малини до 70%. Однак для цього потрібна система.

Про це під час Міжнародного форуму “S-FRUIT TRANSFORMATION 2020” розповів керівник напрямку розвитку аграрних ринків проєкту USAID Микола Гриценко, пише Seeds.

За його словами, необхідно змінювати технології виробництва та поліпшувати співпрацю між пасічниками та фермерами.

“Щоб бджоли ефективно працювали на ягідниках, треба втілювати систему дресирування. У результаті вони можуть працювати на них 2-3 дні, а далі — шукатимуть інші культури, мінятимуть їх. Це — ціла система переміщення, плюс врахування погодних умов, рельєфу”, — зазначив він.

За його словами, в Україні це раніше не вивчали. І сьогодні в нашій державі така робота розпочинається.

“У цьому сезоні хочемо пілотувати оригінальний для України проєкт із залученням іноземних інвестицій та американських, європейських експертів.  Це — впровадження сучасної системи підвищення продуктивності плодово-ягідної продукції за рахунок ефективного бджолозапилення у садах, на ягідниках”, — підкреслив експерт.

Гриценко додав, що впровадження такого підходу може виключити використання пестицидів, підвищити продуктивність і якість продукції. “Плануємо до осені утворити майданчик: біржу послуг і попиту на них”, — підсумував він.